“Жива бібліотека” завітала до студентів Вінницького педуніверситету.

    

      28 листопада 2011 року Вінницька обласна правозахисна організація “Джерело надії ” провела захід “Жива бібліотека ” серед студентів Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського. Захід відбувся в рамках  проекту « Оптимізація співпраці органів влади, НУО і місцевих громад Вінницької області у протидії расизму та ксенофобії в контексті дітей – біженців, шукачів притулку та мігрантів» за підтримки Данської Ради у справах біженців та при фінансуванні Європейської Комісії.

 На «Живій бібліотеці» в ролі “Книг ” виступили:

Ахмед та Мутасем – представники Йорданії та Юніс – представниця  сполучених Штатів Америки.

По закінченні заходу «читачі » «живої бібліотеки » зізнаються, що цим трьом  «книжкам» вдалося спонукати студентів до роздумів щодо проблеми ксенофобії та багато в чому змінити власну думку відносно представників інших національностей.

Ось які відгуки студентів можна прочитати в анкетах:

«Дуже цікаво спілкуватись із представниками інших національностей, дізнаватись про різні країни, культури, традиції » «Книжки» дуже емоційні, а їхня щирість і відкритість до спілкування вражає. Приємно дізнаватись щось нове не тільки про іншу культуру, але й про саму людину, що цю культуру представляє».

Дехто змінює свою думку про іноземців:

«Раніше я обережно ставилась до людей з іншим кольором шкіри, але тепер розумію, що ми багато в чому схожі, в нас більше спільного, ніж відмінного».

«Не варто ділити людей на своїх та чужих»…

«Люди в усьому світі однаково добрі, щирі, незалежно від національності».

І нарешті, читачі кажуть:

«Жива бібліотека –це цікаво, здорово і пізнавально. Класний захід, я порадила б його друзям ».

 

психолог ВОПО “Джерело надії”   

Катерина Садлівська