“Жива бібліотека” – Повір у себе! відбулась 22 листопада 2011 року у Вінницькому обласному центрі зайнятості

Люди з особливими потребами…

Одразу ж в уяві формується стереотипне уявлення про неможливість отримати достойну освіту та побудувати кар’єру, про відсутність можливостей для реалізації власного потенціалу, закритість до повноцінного суспільного життя.  А чи завжди це так?

“Жива бібліотека” – це інноваційна форма проведення заходів, спрямованих на руйнування стереотипів та упереджень. “Жива бібліотека” працює так само, як і звичайна бібліотека, у ній є читачі та книжки. Проте і читачами і книжками є живі люди. І читання відбувається у формі вільного діалогу між читачем та книгою, саме підчас такого діалогу можна задати безліч питань, які цікавлять читача і, звичайно, отримати на ці запитання відповіді.

Головне наше завдання, щоб захід мав дієвий результат  та створити комфортну і безпечну атмосферу і для читачів і для живих книжок, тому протягом всіх заходів, що відбуватимуться в рамках даного проекту, будуть працювати психологи обласної правозахисної організації “Джерело надії”.

Наша організація вже має позитивний досвід у проведенні заходів “Жива бібліотека” з різними соціально вразливими групами – це і представники інших країн та національностей, віросповідань та окремих соціальних меншин. У нас є багато власних напрацювань з цього приводу і через проведення методологічних тренінгів ми поширюємо методику проведення заходів “Жива бібліотека” у районах нашої області. Проте сьогодні вперше двері “Живої бібліотеки” відкриються для осіб з особливими потребами і ми маємо надію, що цей захід  допоможе учасникам почути, зрозуміти, діти висновку, що щоб досягти успіху і реалізуватись у житті, потрібно бачити перед собою мету, ставити завдання і працювати над собою та діяти, щоб дістатись поставлених цілей.

“Щоб світ повірив у тебе, мусиш у себе повірити сам!” Кожен із нас може більше, коли має натхнення та готовність діяти. І сьогодні ми в цьому переконались на реальних прикладах.

 

Голова ВОПО “Джерело надії”

Алла Студілко