“Жива бібліотека” – крок назустріч!

10 листопада 2011року Вінницька обласна правозахисна організація “Джерело надії” провела захід “Жива бібліотека” серед студентів Вінницького Вищого професійного училища сфери послуг. Даний захід відбувся в рамках проекту “Оптимізація співпраці влади, НУО та місцевих громад Вінницької області у протидії расизму та ксенофобії в контексті дітей біженців, шукачів притулку та мігрантів” за підтримки Данської Ради у справах біженців та при фінансуванні Європейської Комісії..

Захід пройшов успішно з великим емоційним підйомом. Бібліотекарем  “Живої бібліотеки” була тренер – психолог ВОПО”Джерело надії” – Вікторія Засімова.

В результаті спілкування студентів училища з представниками різних країн:

·        Юніс – Сполучені Штати Америки

·        Крєпін – африканська країна Конго

·        Імельда – Східний Тимор

·        Мутасем – Йорданія

·        Ахмед – Йорданія

·        Дмитро – представник Вінницького осередку етнічних поляків “Кресов яци”

 виявилось, що упереджене ставлення є часто надуманим і виникає із-за відсутності інформації та  знань чи, можливо, є певною вигодою для деяких людей. Це відноситься також і до стереотипів. Є стереотипи, які виникли історично. Під час “Живої бібліотеки” всі учасники  прийшли до спільних висновків про важливість спілкування з людьми різних національностей,  дружнього, толерантного ставлення один до одного та духовного збагачення. Через висловлювання представників інших народів можна побачити і те цінне та особливе в Українській культурі і історії, що викликає захоплення у іноземців. В результаті вільного діалогу з’ясувалось багато невідомого, а також  відкрились можливості для подальших зустрічей та співпраці. І учасники і організатори прийшли до висновку, що заходи “Жива бібліотека” є важливими та необхідними, оскільки в звичайному середовищі складно задавати питання, які розвіюють стереотипне уявлення та сприяють порозумінню з іноземцями. Наприкінці заходу настрій всіх учасників піднявся, був відчутний вільний подих такого спілкування, з’явилось  багато нових та цікавих думок. Таким чином, мета заходу була досягнута, задоволеними залишились як учасники, так і гості, про що свідчать гарні відгуки в заключних анкетах та інтерв’ю.

Як зазначила Алла Студілко – координатор проекту: “Люди є різними за походженням, віросповіданням, кольором шкіри, національністю, проте всіх нас об’єднує право людини на життя, на гідне людське життя. Саме “Жива бібліотека” знищує бар’єри та стереотипне уявлення, долає нерозуміння та упереджене ставлення, а отже, формує толерантне відношення до різномаїття та слугує інструментом протидії ксенофобії та расизму”.

 

Голова ВОПО “Джерело надії”

Алла Студілко.