Вперше учасниками “Живої бібліотеки” стали представники Вінницької обласної райдержадміністрації.

14 грудня 2011 року Вінницька обласна правозахисна організація «Джерело надії» провела інтерактивний захід «Жива бібліотека» для спеціалістів – представників Вінницької райдержадміністрації, Вінницького районного відділу освіти, заступників директора з виховної роботи загальноосвітніх шкіл Вінницького району (с. Стрижавка, с. Агрономічне, с. Малі Крушлинці, с. Якушенці, с. Лука Мелешківська, смт. Вороновиця), психологів. Захід відбувся в рамках  проекту «Оптимізація співпраці органів влади, НУО і місцевих громад Вінницької області у протидії расизму та ксенофобії в контексті дітей-біженців, шукачів притулку та мігрантів» за підтримки Данської Ради у справах біженців та при фінансуванні Європейської Комісії.

Допомогу в організації заходу надав відділ у справах сім’ї та молоді Вінницької райдержадміністрації і Вінницький районний відділ освіти. А також, щоб відчути на собі, як працює методика «Ж.Б.», в якості активних її учасників були заступник голови Вінницької райдержадміністрації Грабова Л. М. та начальник відділу у справах сім’ї та молоді Олійник Н.К.

В заході прийняло участь 15 чоловік. Живими книжками були представники:африканської країни Конго, польського та російського народу. Провела захід психолог ВОПО «Джерело надії» Мисаченко Наталія.

“Жива бібліотека” проходила в форматі спілкування в малих групах, де кожен з учасників мав змогу почути історію “живої книжки” та особисто задати їй запитання по темі расизму та ксенофобії, дізнатися як почувають себе люди інших народів у нас в Україні, як реалізують себе. Захід пройшов в теплій та дружній атмосфері. Всі залишилися небайдужими до теми та цікавих історій “живих книжок”.Фахівці відзначили важливість теми, яка розглядалася і необхідність впровадження методики «Ж.Б.» в начальних закладах Вінницького району. Організатори поділилися з учасниками методичними посібниками та інформаційними  матеріалами, підготовленими працівниками  ВОПО «Джерело надії». При обговоренні заходу та в висновках анкетування учасники дали гарні відгуки та особисті враження.

   Ось деякі з них:

- Спілкування є важливим в прояснені проблеми людської антиетики та невігластва до людей інших рас;

- Люди інших народів виявляють щире бажання добра і миролюбивого життя з українцями, намагаються зрозуміти людей, які мають упереджене ставлення до людей інших рас;

- Дорослі люди не можуть пояснити дітям про те, що всі люди однакові незалежно від раси. ЗМІ мають великий вплив на сприйняття людей і часто негативне.

- Питання, які розглядались, дали змогу краще дізнатися про інші національності;

- Представникам інших національностей  не завжди легко в Україні;

- Важливо поширювати досвід роботи;

- Важливість інтерактивних форм роботи з шкільною молоддю;

- Важливість проведення таких заходів для людей з низьким рівнем культури та серед дорослого населення;

- Вразила цікава методика вирішення проблеми, знайомство та спілкування з людьми, які працюють в цьому напрямку по – справжньому ефективно;

- Кожна книга цікава, тому враження корисні від всіх. Закарбувалося  в пам’яті: “Знайомтеся – ми люди!”

- Я поважаю себе, тому поважаю всіх інших;

- Почуття людей інших національностей є новим для мене;

- Методика допоможе в школі з учнівськими колективами в  проведенні круглих столів на теми “дитячого життя.”

 

В кінці заходу заступник голови Вінницької райдержадміністрації Грабова Л. М. висловила думку про те, що у самих дітей немає упередженого ставлення до людей інших рас та національностей, а упереджене ставлення та стереотипи їм вносять саме дорослі.

    Були висловлені побажання в подальшій співпраці.

    Начальник відділу у справах сім’ї та молоді Олійник Надія Кирилівна висловила вдячність всім “живим книжкам” і запропонувала представнику країни Конго, який вже став громадянином України, дружбу та підтримку.

 

психолог ВОПО “Джерело надії”

Наталія Мисаченко