Вдосконалюємо спілкування …

IMG_619930 листопада 2013 р. учасниці Програми особистісного  розвитку «Шляхом гармонії до успіху», що проходить за сприяння Міжнародної організації з міграції Представництва в Україні та Хмельницького обласного благодійного фонду «Карітас», зібрались на  черговому тренінгу «Алхімія спілкування» .

Спілкування людей один з одним - надзвичайно складний і тонкий процес і вчимося ми йому протягом усього життя, набуваючи досвіду, який часто будується на помилках і розчаруваннях.IMG_6197

Оскільки, всі ми надзвичайно різні,  для  кожного існує своє поняття норми та «правильності». Тому час від часу і виникають непорозуміння між людьми  та різні  проблемні ситуації. І як вони вирішуються   залежить від того, чи вміємо ми вербалізувати свої почуття, бажання в якійсь окремо взятій ситуації, чи вміємо ми, не образивши іншого, відмовити і т.п.

IMG_6194Тому на даному  тренінгу ми вчились відверто та щиро висловлювати   свої почуття, говорити впевнено «Ні» у відповідь на пропозиції, що не влаштовують, протистояти маніпулюванню, конструктивно висловлювати критику, слухати і чути. Цікаво відзначити, що під час виконання  тематичних завдань-кейсів практично нікому з учасниць не вдалось змоделювати спокійну впевнену поведінку в процесі спілкування, в той час як агресивна і невпевнена –  вийшла в усіх.

Завдяки вправам,  рольовим іграм, зворотньому зв’язку більшість жінок змогли побачити себе  по – іншому, розкрити  нові грані своєї особистості.

І закінчився тренінг побажанням  всім відомого мудрого вислову: «Намагайся  відноситись  до інших так, як хотів би ти, щоб відносились до тебе».

Прес – центр

ВОПО “Джерело надії”