Розкриття жіночого потенціалу та підвищення внутрішньої самооцінки – головне завдання жіночих тренінгів.

           Протягом грудня 2011 року в рамках  проекту МБФ “Карітас України” “Розвиток в Україні мережі консультативних центрів з попередження торгівлі людьми та наданню допомоги постраждалим” у м. Вінниці відбулись  тренінги “Розкрий свій жіночий потенціал”, “Школа міцної сім’ї. Якісні гармонійні стосунки крок до успішності” та “Гармонізація особистості, як шлях до успішного здорового життя”.  Дані заходи  відбувалися за сприяння Міжнародної організації з міграції Представництва в Україні та Вінницького міжрегіонального центру соціальної адаптації звільнених військовослужбовців та курсової підготовки цивільного населення.

           Всі тренінгові заходи відбувались для жіночої аудиторії. Особливістю  груп була їх неоднорідність  по багатьом критеріям, і, тому, в процесі роботи часто висловлювались діаметрально протилежні думки та враження. Але, не зважаючи на це, учасниці групових заходів були надзвичайно відверті і щирі. Очікування від тренінгу були пов’язані з більш глибоким пізнанням себе, своєї жіночої сутності, гармонізацією особистості, підвищенням самооцінки, впевненості в собі, вдосконаленням сімейних стосунків та покращенням родинних зв’язків. Дані тренінги були спрямовані на вирішення  саме цих завдань.

         Після знайомства, декількох вправ на групову згуртованість та неформальної бесіди під час  каво – паузи зникала напруга і  атмосфера в групах ставала більш комфортною і робочою. Учасниці, поділившись на мікрогрупи, з  ентузіазмом  і настроєм брались за виконання  різних вправ. Особливу цікавість викликала вправа «Складання портрету справжньої жінки». Портрет вийшов надзвичайно яскравий, досконалий, неперевершений. Але, коли практично жодна риса цього портрету не співпала з портретом справжньої жінки, створеним чоловіками, група затихла, замислилась. З боку здавалось, що це вразило багатьох і стало для них шокуючою несподіванкою. Під час обміну думками з приводу цього стало зрозумілим, що люди часто просто не задають собі питань, а іноді просто бездумно живуть по нав’язаним шаблонам і стереотипам і дивуються, чому некомфортно і негармонійно себе почувають, чому не можуть відчути всієї повноти «жіночого щастя». Непросто  розпочиналось виконання  вправ з арт-терапії. Було багато побоювань, невпевненості. Але після їх виконання, обговорення проходило емоційно, хвилююче, цікаво, в атмосфері довіри та відвертості.

         Також учасницям тренінгових занять сподобалися вправи “Квітка. Створення букету квітів”, “Екстримал”, релаксаційні техніки, аналіз особистого життя та отримані знання, як акумулювати жіночу енергію, проаналізувати різні життєві ситуації. Під час тренінгу учасницями відбулось усвідомлення, що можна діяти та отримувати ефективні результати з меншими зусиллями, що не заважаючи один одному, а навпаки, допомагаючи, можна отримати більше можливостей для особистої реалізації.

          Наприкінці заходу більшість учасниць висловили  побажання, щоб частіше  проводились подібні тренінги та було ще більше інформації позитиву.

          Враження учасників по закінченню тренінгу були різними, але байдужих серед них не було. І це найголовніше!

 

психолог ВОПО “Джерело надії”

Вікторія Засімова