30 листопада 2011 року у Вінниці фінішував національний автопробіг “На запчастини – тільки машини!”

 До Міжнародного дня боротьби з рабством в рамках Всесвітньої акції “16 днів проти насильства” громадські організації в 10 областях України проводять інформаційний національний автопробіг для того, щоб привернути увагу до проблеми торгівлі людьми з метою вилучення органів. Члени Вінницької обласної правозахисної організації “Джерело надії” та всі небайдужі Вінничани, що приєднались до нас, підтримуючи національну кампанію з протидії торгівлі людьми, організували проведення автопробігу дорогами Вінниці. Даний захід відбувся за сприяння Управління у справах сім’ї та молоді Вінницької обласної державної адміністрації, Управління освіти та науки Вінницької обласної державної адміністрації, Вінницького обласного центру зайнятості та за фінансової підтримки Міжнародної організації з Міграції та Міністерства закордонних справ Королівства Данії.

Протягом 29 – 30 листопада 2011 року ми провели інформаційні акції у навчальних закладах міста Вінниці та здійснили автопробіг по маршруту м. Вінниця – м. Калинівка – м. Хмільник – смт. Літин – м. Вінниця. На своєму шляху ми зупинялись у районних центрах,  де в навчальних закладах проводили інформаційні семінари з питань протидії торгівлі людськими органами, а також у кожному районі провели вуличні акції з роздачею інформаційних матеріалів.

Торгівля людьми…

Сьогодні це не лише сексуальне рабство, тяжка та виснажлива праця на будівництві чи сільськогосподарських роботах, примусова праця покоївками чи офіціантками через втягнення у боргову кабалу, жебрацтво і торгівля нареченими. Сьогодні правоохоронні органи, аналізуючи статистику 2010 року вперше виявили в значному масштабі зростання кількості постраждалих від злочинних дій транснаціональних злочинних угрупувань, що торгують людьми з метою вилучення органів.

Форми злочинної діяльності, які зараз вже відомі і можуть з’явитися в Україні у майбутньому:

 

1.      Видалення органів за допомогою насильства або примусу – коли орган видаляють у донора-жертви насильно або ж коли донора примушують погодитись на видалення за допомогою фізичного або психологічного насильства.

2.      Видалення органів обманним шляхом за допомогою фальшивого свідоцтва про смерть головного мозку– коли органи видаляють у тяжко хворих або непритомних пацієнтів на підставі виданого лікарем фальшивого свідоцтва про смерть головного мозку.

3.      Видалення органів обманним шляхом під час необхідного хірургічного втручання – коли нирку видаляють у хворого без його інформування або згоди під час проведення необхідного хірургічного втручання у зв’язку з реальною хворобою.

4.      Видалення органів обманним шляхом під час непотрібного хірургічного втручання – коли лікарі обманним шляхом переконують жертву-донора в існуванні вигаданої (або в дійсності несуттєвої) хвороби та користуються цим для проведення операції, під час якої видаляють нирку.

 

Саме про цей ганебний злочин   по відношенню до людини, злочин пов’язаний із торгівлею людськими органами поширювалась інформація серед молоді та пересічних громадян під час національного автопробігу.

 

Голова ВОПО “Джерело надії”

Алла Студілко