28 вересня 2011 року в м. Хмільник Вінницької області відбувся семінар – тренінг

28 вересня 2011 року в рамках проекту «Оптимізація співпраці влади, неурядових організацій і місцевих громад Вінницької області з питань покращення ідентифікації чоловіків, постраждалих від торгівлі людьми» (за фінансової підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) Представництва в Україні та Агентства США з міжнародного розвитку (USIAD) працівники ВОПО «Джерело надії» провели в м. Хмільник Вінницької області семінар-тренінг «Попередження торгівлі людьми серед чоловіків. Ідентифікація чоловіків, постраждалих від торгівлі людьми»

Кількість фахівців, дотичних до виконання заходів щодо протидії торгівлі людьми, які прийшли на семінар, приємно вразила представників ВОПО  «Джерело надії». Одразу визначилась існуюча ступінь відкритості влади до співпраці з організаціями громадянського суспільства, її готовність до  діалогу та певного делегування повноважень, що є важливою умовою успіху у сфері надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми та здійснення  профілактичної роботи у напрямку протидії торгівлі людьми.

Розпочався семінар з огляду масштабів торгівлі людьми в Україні та з презентації роздаткових інформаційних матеріалів для подальшої роботи у  напрямку запобігання торгівлі людьми серед чоловіків. На прикладі попередніх семінарів – тренінгів було виявлено, що ці матеріали користуються  незмінною популярністю.

Усі присутні особо уважно слухали про  ухвалу  Закону про протидію торгівлі людьми та основні його напрямки.  Про це повідомила координатор  проекту М.Хазіна.

План занять було побудовано таким чином, щоб подача теоретичного матеріалу чергувалась із обговоренням, діалогом та практичними вправами.

Особлива зацікавленість учасників семінару виникла під час обговорення стереотипу, існуючого у суспільстві, що чоловік повинен бути сильним,  дбати про сім’ю і як такий, просто не може бути постраждалим. Тому навіть знаючи, що існують громадські організації і програми, яки допомагають  постраждалим від торгівлі людьми, вони не хочуть визнавати себе такими і залишаються сам на сам з проблемами, які проявляються по різному:  депресія, проблеми в сім’ї, різна залежність, тощо.

«У рамках цього проекту ми намагаємось донести до представників органів місцевого самоврядування та правоохоронних органів, які  безпосередньо працюють з людьми, необхідну інформацію з приводу того, яким чином можна ідентифікувати чоловіків, які постраждали від торгівлі  людьми, і куди їх можна скерувати, щоб вони отримали ту допомогу, якої потребують»,- зазначила М.Хазіна.

Спеціаліст відділу у справах сім’ї та молоді Бялківський А.С.  виразив подяку ВОПО «Джерело надії» за проведений тренінг-семінар та зауважив:  «Поки люди  їздитимуть закордон у пошуках роботи, ми постійно повинні  проводити просвітницьку діяльність по запобіганню торгівлі людьми, а також  поширювати інформацію про те, де постраждалі можуть отримати допомогу».

«Позитивним результатом нашої   спільної роботи буде навіть те, якщо ми зможемо хоч одній людини відновити життєві сили», – зауважила  психолог СЗШ №3 Голубенко О.А.

 Під час неформальної бесіди психолог ВОПО «Джерело надії» М.Добровольська розповіла про проект «Оптимізація співпраці влади, неурядових  організацій і місцевих громад Вінницької області у протидії расизму та ксенофобії у контексті дітей біженців, шукачів притулку та мігрантів», який вже  розпочав діяти на Вінниччині.

Вона також презентувала методичні матеріали заходів “Жива бібліотека”, в яких були зацікавлені фахівці, дотичні до вирішення проблем стигми та  дискримінації по відношенню до представників уразливих груп населення.

Менеджер проектів ВОПО “Джерело надії”

Маргаріта Хазіна