Семінар – тренінг «Попередження расизму та ксенофобії в контексті дітей біженців, шукачів притулку та мігрантів.

13 жовтня 2011 року в м. Могилів – Подільський Вінницької області працівники Вінницької обласної правозахисної організації «Джерело надії» провели семінар-тренінг «Попередження расизму і ксенофобії та подолання перешкод у соціалізації дітей біженців та шукачів притулку, як найбільш вразливої категорії дітей”.Даний захід відбувся в рамках проекту  “Оптимізація співпраці влади, НУО та місцевих громад Вінницької області у протидії расизму та ксенофобії в контексті дітей біженців, шукачів притулку та мігрантів”, за підтримки Данської Ради у справах біженців та при фінансуванні Європейської Комісії. На тренінгу було представлено методологію проведення заходів “Жива бібліотека”, розроблену спеціалістами Міжнародної організації з міграції Представництва в Україні для поширення ідеї культурного розмаїття і міжкультурного діалогу та напрацювання ВОПО “Джерело надії” у проведенні заходів “Жива бібліотека”, які сприяють порозумінню між людьми – представниками різних груп із числа мігрантів у Вінницькому регіоні, протидіють расизму та ксенофобії.

Мета заходу: поширення методики проведення заходів «Жива бібліотека» в контексті дітей біженців, шукачів притулку та мігрантів дляактивізації ініціатив місцевих громад у сфері протидії расизму і ксенофобії, а також поширення інформації про дану проблему, її наслідки для дітей біженців, шукачів притулку та інших мігрантів і про методи боротьби з даною проблемою .

В заході прийняли участь 16 учасників: представники райдержадміністрації, міської ради, відділів у справах сім’ї та молоді, відділу внутрішньої політики, оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей, директори, заступники директорів і відповідальні за навчально – виховну роботу в навчальних закладах, профконсультанти центру зайнятості, практичні психологи та інші.

Захід розпочався з представлення проекту, цілей тренінгу та визначення  очікувань учасників. Всі учасники виявили зацікавленість темою та методикою «Живої бібліотеки», оскільки місто Могилів – Подільський  та Могилів – Подільський район є прикордонною зоною з Молдовою.

«Ця тема важлива та актуальна, але мало хто береться підійти до неї близько на практиці. Тому отримані знання є важливими та необхідними в роботі», – сказала Бизова Лариса Миколаївна – начальник відділу у справах сім’ї та молоді Могилів – Подільської міської ради.

Оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей, Бейко Людмила Станіславівна, розповіла про отримане напередодні розпорядження з області про обов’язковий облік, мету перебування та умови перебування  дітей з іноземних країн, незалежно від  того, скільки часу вони знаходяться чи будуть знаходитися на їх території.

Психологи висловились про значну ефективність тренінгової форми роботи.

В рамках заходу, для кращого розуміння тематики, відбувалось обговорення характерних для дітей – біженців, шукачів притулку та мігрантів рис особистості, формування світогляду та прагнень, обумовлених життєвою ситуацією, в якій вони опинилися. Щоб досягнути нормального становища в суспільстві, поваги та дотримання відносно себе законних прав людини їм потрібно докласти набагато більше зусиль, ніж українським громадянам.

Під час семінару – тренінгу демонструвався  відеофільм «Ерік» про молодого іноземця, відомого в Україні із-за його участі в телешоу «Танцюють всі». По завершенню даного фільму  було активне обговорення представленого сюжету.

Під час подання інформації про  методику «Живої бібліотеки» учасників семінару – тренінгу  найбільше зацікавив   практичний досвід роботи та напрацювання  працівників ВОПО “Джерело надії” у проведенні таких заходів, а також  отримана можливість для представників влади, навчальних закладів і служб у справах дітей поспілкуватися між собою на дану тему.

Для подальшої роботи з протидії расизму та ксенофобії в контексті дітей біженців, шукачів притулку та мігрантів представникам органів влади Могилів – Подільського району Вінницької області були передані  методичні посібники з описом власного досвіду ВОПО “Джерело надії” у проведенні заходів “Жива бібліотека”, відеофільм та інформаційні матеріали для розповсюдження.

По закінченні семінару – тренінгу учасники виявили бажання відвідати заходи «Живої бібліотеки», які будуть проведені в рамках даного проекту для школярів та студентів м. Вінниці.

тренер – психолог 

ВОПО “Джерело надії”

Мисаченко Наталія