13 жовтня 2011 року відбувся семінар – тренінг у м. Ямпіль

 

13 жовтня 2011 року в м. Ямпіль  в приміщенні РДА  в рамках проекту « Оптимізація співпраці органів влади, НУО і місцевих громад Вінницької області у протидії расизму та ксенофобії в контексті дітей – біженців, шукачів притулку та мігрантів», за підтримки  Данської Ради у справах біженців (ДРБ)  та фінансової підтримки Європейської комісії відбувся  семінар – тренінг «Попередження расизму, ксенофобії та подолання перешкод у соціалізації дітей – біженців, шукачів притулку, як найбільш вразливої категорії дітей».    На заході   були присутні 22 учасники. Це – працівники Ямпільської РДА,  психологи та  соціальні педагоги освітніх закладів Ямпільського р-ну, працівники районних (дитячої та дорослої) бібліотек, представники   районного відділу освіти, районного центру зайнятості,  кореспондентка районної газети «Ямпільські вісті» – всі ті, хто безпосередньо працює з молодим поколінням – майбутнім України.

Семінар – тренінг розпочався з інформації щодо статистики по біженцям у Вінницькій області, що  підтвердила актуальність даної теми для нашого регіону. А оскільки в суспільстві існує така проблема, як упереджене ставлення та дискримінація щодо представників різних соціально – етнічних груп, в тому числі і біженців, то її потрібно викорінювати спільними зусиллями. Допомогти у формуванні толерантного ставлення  та подоланні стереотипів по відношенню до даної категорії людей  допомагають заходи «Жива бібліотека». Методикою проведення “Живої бібліотеки” працівники ВОПО “Джерело надії” оволоділи під час методологічного тренінгу в Міжнародній організації з міграції в Україні і тепер мають змогу проводити такі заходи в навчальних закладах Вінницької області і поширювати свій досвід та свої напрацювання серед зацікавлених осіб. 

Під час семінару – тренінгу теоретичні викладки постійно супроводжувались наведенням багатьох прикладів з власного досвіду проведення заходів “Жива бібліотека”. Адже «Жива бібліотека»  з великою цікавістю сприймається  молоддю, тому що  саме тут можна  безпосередньо поспілкуватись з багатьма представниками вразливих груп в комфортній і безпечній атмосфері і почути цікаві, реальні розповіді про їх життя, проблеми і т. п.

За результатами анкетування виявилось, що тільки два учасники із числа присутніх чули раніше про «Живу бібліотеку». Шістнадцять осіб висловили  побажання провести такі заходи у їхній громаді. Деякими учасниками висловлювались побоювання щодо безпеки та успішності  таких заходів у сільській місцевості. Бібліограф – краєзнавець районної бібліотеки для дорослих  Значківська Н.І, висловила думку про те, що у вихованні молоді виникає багато нових питань, які диктуються часом, тому дуже важливо використовувати нові методи та нові форми роботи. Наприкінці заходу методист районного відділу освіти Ангеліс Л.Б. подякувала за семінар – тренінг і закликала всіх присутніх бути відкритими до нової інформації, до нового досвіду, тому що тільки використання різних форм роботи, введення в практику роботи з учнівською молоддю інноваційних методологій допоможе нам всім досягти кращих результатів у подоланні існуючих проблем.

 

Тренер – психолог

ВОПО “Джерело надії”

Вікторія Засімова