12 жовтня 2011року в м. Шаргород Вінницької області відбувся тренінг з протидії торгівлі людьми серед чоловіків.

12 жовтня 2011 року в рамках проекту «Оптимізація співпраці влади, неурядових організацій і місцевих громад Вінницької області з питань покращення ідентифікації чоловіків, постраждалих від торгівлі людьми» (за фінансової підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) Представництва в Україні та Агентства США з міжнародного розвитку (USIAD) працівники ВОПО «Джерело надії» провели в м. Шаргород Вінницької області семінар-тренінг «Попередження торгівлі людьми серед чоловіків. Ідентифікація чоловіків, постраждалих від торгівлі людьми»

Семінар – тренінг провели працівники ВОПО “Джерело надії” Маргарита Хазіна та Марія Добровольська. У заході   взяли участь фахівці відділу у справах сім’ї та молоді Шаргородської райдержадміністрації, відділу освіти, центру зайнятості, працівники органів внутрішніх справ, психологи та інші спеціалісти, дотичні до виконання заходів з протидії торгівлі людьми.

Було розглянуто низку актуальних питань, зокрема:

«Що таке торгівля людьми? Яким є механізм такого бізнесу в Україні? Як це відбувається? Стадії злочину, та види злочинів, що пов’язані з торгівлею людьми. Хто потрапляє у тенета работорговців? Роль державних установ у протидії торгівлі людьми та посилення дій на регіональному рівні».

«Згідно зі звітом ООН про торгівлю людьми, опублікованому у грудні 2010 року, Україна входить до десяти країн, мешканці яких найчастіше стають жертвами незаконного бізнесу. За цим показником нашу країну прирівняли до Молдови, Таїланду та Нігерії»,- таким висловом було розпочато семінар – тренінг, – «А торгівля чоловіками і хлопчиками в Україні набуває глобального масштабу».

Опитування постраждалих від торгівлі людьми свідчать про те, що чоловіків з України продають в основному для трудової експлуатації в  Росії, Туреччині, країнах Євросоюзу чи Близького Сходу. А останнім часом постраждалих чоловіків стає дедалі більше. «Коли набирає обертів економічна криза, жертв торгівлі людьми може стати все більше і більше»,- прогнозувала провідний спеціаліст Шаргородського районного управління юстиції Пшук Надія Едуардівна: «Люди погоджуються навіть на складні умови роботи для того, щоб мати хоч який заробіток. Працюють без належних документів, без контрактів та без офіційного оформлення трудових відносин».

Опитуванні постраждалі розповідають, що основною причиною їх поневірянь стали економічні труднощі на батьківщині та бажання допомогти родині. Більшість з них – чоловіки у віці від 20 до 40 років, що мають середньо – спеціальну освіту.

« Чоловіки за гендерною особливістю не так відкрито шукають допомоги. Чи визнають себе жертвами торгівлі людьми», – констатувала спеціаліст ВОПО «Джерело надії» М.Добровольська. Вона ж наголосила на необхідності проведення роз’яснювальної роботи серед мешканців  Вінницької області щодо ідентифікації постраждалих чоловіків та наданню їм допомоги.

Спеціалістів  ВОПО «Джерело надії» вразили позитивні зміни в ставленні державних структур до діяльності, спрямованої на протидію торгівлі людьми, виявлення постраждалих осіб та надання їм допомоги.

Результати анкетування учасників семінару – тренінгу будуть опрацьовані працівниками ВОПО “Джерело надії” та використані у подальшій роботі в наступних районах Вінницької області.

 

Менеджер проектів

ВОПО “Джерело надії”

Маргаріта Хазіна