115 читачів протягом 3-х днів мають змогу читати “Живі книги”

22 листопада в обласному центрі зайнятості стартував перший інтерактивний захід профорієнтаційного проекту «Жива бібліотека» для осіб з інвалідністю. Він розпочався з проведення брифінгу, у якому взяли участь директор Вінницького обласного центру зайнятості В’ячеслав Гаврилюк, перший заступник директора ОЦЗ Світлана Аляб’єва, голова правління обласної громадської організації «Джерело надії» Алла Студілко, голова громадської організації «Гармонія» Раїса Панасюк, голова правління громадської організації «Паросток» та методист Вінницького центру реабілітації дітей-інвалідів «Промінь» Ірина Саранча, члени ТОВ УТОГ.

Директор обласного центру зайнятості В’ячеслав Гаврилюк у вступному слові розповів про інноваційний проект «Жива бібліотека», який вперше проводиться в службі зайнятості для осіб однієї соціальної групи – з обмеженими фізичними можливостями. Адже, як наголосив В’ячеслав Миколайович, надати цим людям можливість реалізувати себе – це святий, професійний, законодавчо стверджений обов’язок служби зайнятості.

Голова правління обласної громадської організації «Джерело надії» Алла Студілко роз’яснила концепцію Живої бібліотеки. «Книжками» тут є успішні у професійному та суспільному житті люди з важкими формами інвалідності, а «читачами» – особи з інвалідністю, які звернулися в службу зайнятості з метою пошуку роботи. «Читання» – це вільний діалог та невимушене спілкування з метою подолання стереотипів або упереджень щодо неможливості отримати достойну освіту та побудувати кар’єру. «Живі книжки» на власному прикладі доведуть хибність таких думок.

Інтерактивний захід «Жива бібліотека» корисний не тільки для «читачів», які отримають новий досвід, але й для «книг», адже кожен у цьому світі хоче, щоб його почули та зрозуміли.

Всього в рамках проекту буде проведено п’ять заходів з 22 по 24 листопада. У них візьмуть участь 115 осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку в центрах зайнятості, 15 «живих книжок», психологи та волонтери обласної правозахисної організації «Джерело надії».